Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

 

EVDE BAKIM NEDİR?

Evde Bakım,gerek gerçek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde,gerek kronik bir hastalığın takibinde,gerekse herhangi bir problem olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde,ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesine denir.Hastalarımıza kendi yaşam alanlarında, maximum konfor sunarak,olağan hayat akışlarını bozmadan kısa ve uzun süreli hemşirelik hizmetlerinden diğer sağlık hizmetlerine(evde rehabilitasyon,konuşma terapisi,pedagog ve diyetisyen ziyareti) hekim ziyaretleri,tıbbi cihaz kullanımı,labaratuvar tetkikleri gibi uç sağlık hizmetlerini de kapsayan geniş spektrumlu bir oluşumdur.
A Life Park Hospital Evde Bakım profesyonel kadrosu anlayış,merhamet,güven ve en önemlisi
mesleki vicdan duygularını vazgeçilmez kural haline getirmiş,evde bakıma gereksinim duyan ailelere yardımcı olmak için aktive edilmiş alanında uzman profesyonelerden oluşur.

 

EVDE HEMŞİRELİK HİZMETİ:
 

+Tüm Hemşirelik Girişimleri;
-Örnek Alımı:Kan,tükürük,boğaz kültürü,idrar,gaita örneği vb.
-Kalıcı İnvaziv Girişim Bakımı:Port,Svk,Trakeostomi,Peg,Kolostomi,Ürostomi,
Jejenestomi,İleostomi vb.
-Enjeksiyon:I.M.,I.V.,S.C.
-Yara Bakımı ve Pansuman:Bası,Yatak Yaraları,Operasyon Pansumanları vb.
-Serum:Reçeteli Serum Uygulaması,Vitamin Takviyeleri,Beslenme Mayileri vb.
-Sonda:Sonda Değişimi,Takılması,Çıkarılması,Rezidüel İdrar Örneği Alımı vb.
-Lavman Uygulaması
-Mesane İrrigasyonu
-Sütur Alma
-Damar Yolu Açılması/Çıkarılması
-EKG(Elektrokardiyogram)
-Direkt
Grafi
-Aşı Uygulamaları:Erişkin/Çocuk/Bebek

 

UZUN SOLUKLU (7/24) HEMŞİRELİK BAKIMI:

Herhangi bir sebeple (kronik hastalık mağduriyeti,akut problemler ve/veya operasyon sonrası
vb.) ev ortamında sürekli hemşirelik bakımı talep eden hastalarımız hastanemize ayaktan veya online başvuru yaptığı anda ön tanılaması yapılıp gereksinimler belirlenir,bağımlılık düzeyi ölçülür.Değerlendirme sonucunda konulan tanının ve hazırlanan bakım planının branşına uygun ve profesyonel hemşire seçimi yapılarak hizmet süreci başlatılır ve bitişine kadar kontrollü takip edilir.

 

EVDE FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON:
 

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yatağa tam bağımlı (immobil) hastalarımız başta olmak üzere gerek manuel gerek cihazlar ve sistemlerle ev dışına çıkışı eziyetli olan süreci konforlu ve sonuç odaklı hale getirmeyi ilke edinmiş alanında uzman fizyoterapistlerimizle hizmet vermekteyiz.Hizmet alanlarımızın yelpazesi geniş olup;ortepedik rehabilitasyon(protezler,kırık travmaları,menisküs yaralanmaları,artroskopik cerrahi sonrası vb.) inme(felç) rehabilitasyonu,omurilik rehabilitasyonu,ev içi yaralanmalara yönelik mobilizasyon değerlendirmesi(walker,koltuk değneği,canadien,tripod/guardripod vb.) eğitimi,nörolojik rehabilitasyon ( ALS, MS, parkinson vb. Hastalık ) ağrı yönetimi gibi bir çok alanı içine almaktadır.
Solunum Terapisi,Konuşma Terapisi(ses kontrolü ve eğitimi,yutma güçlüğü problemleri,alternatif kominikasyon tekniklerinin geliştirilmesi) gibi alanlarda da Rehabilitasyon Hizmetlerimiz mevcuttur. 


EVDE DOKTOR HİZMETİ:

Evde Bakım Hekimimiz hastalarımızı ev ortamında ziyaret ederek primer muayenelerini gerçekleştirir.Muayene sonrası tıbbi durumunuzu ayrıntılı olarak belirler ve tıbbi ihtiyaçlarınızı saptar.Tedavi süreviniz hızla işleme konulur.

Hekimlerimize danışacağınız durumlar halinde online görüntülü konuşma hizmeti vermekteyiz.


 


ANNE-BEBEK EĞİTİMİ/BAKIMI:

Sürekli ve/veya düzenli olarak alanında uzman hemşirelerimiz bebeğin ve annenin ihtiyaçlarını karşılayıp,anneye eğitim verip,bebeğin bakımlarını yaparlar.Anneye/Adayına bebek bakımı,emzirme,bebek banyosu,göz-tırnak-ağız bakımı,lohusalık dönemi,anne beslenmesi gibi konularda eğitim verip destek sağlamaktadır.

Sağlıklı/Hasta/Prematüre bebek bakımı,eğitimi ve takibi gibi hizmetlerimizde mevcuttur.

 

EVDE SAĞLIK EĞİTİMİ:

Hasta ve ailesine konulan tanı üzerine veya mevcut olan kronik-komorbid hastalığına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.


HASTA TRANSFER HİZMETLERİ:

Hastanın hastanemizden nakil veya hastanemize kabulde fiziksel,mental ve ruhsal şartlarına uygun transfer imkanlarıyla transferini gerçekleştiriyoruz.(Ambulans,Vip Araç vb.)


EVDE LABARATUVAR TETKİKLERİ:

Talep edilen veya hekim istemi dahilinde bulunan tüm labaratuvar tetkikleri ekiplerimizce uygun şartlarda alınıp,doğru koşullarda hastanemize ulaştırılır ve labaratuvar çalışması gerçekleştirilir.(Kan Tahlili,İdrar Tahlili,Gaita Tahlili,Boğaz Kültürü,Portör Taraması,Gaitada Gizli Kan Taraması,GFR,İdrar Kültürü,İnfluenza Testleri,PT ve INR vb.)